Titulinis / Šiukšliadėžės vieta virtuvėje

Šiukšliadėžės vieta virtuvėje

Gaminant maistą paprastai lieka nemažas kiekis įvairių atliekų, vadinamų tiesiog šiukšlėmis. Nesvarbu, ar omenyje turimos produktų pakuotės, ar pavyzdžiui, svogūnų lukštai, visi šie dalykai keliauja šiukšliadėžėn. Na, o tolimesnis etapas – sąvartynas. Geriau pagalvojus suprantama, jog tai yra problema. Visgi kiekvienas gali prisidėti prie „švaresnės“ virtuvės buities, tačiau kyla vienas elementarus klausimas: „kaip?“ Užbėgant įvykiams už akių galima pasakyti vieną žodį – rūšiavimas.

Popieriaus, plastiko, stiklo atliekos neturėtų būti tokia opi problema, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio, tačiau dažniausiai trūksta gero starto, dar mėgstamo įvardyti kaip „pradėjimas nuo savęs“. Kartais šį žingsnį blokuoja tiesiog patogumo trūkumas – atrodo, jog tuos pačius procesus nuolat kartoti labai įgris. Na, bet viskas nemenkai priklauso nuo to, kokie virtuvės baldai pasirenkami. Klystama, jei manoma, kad pastarieji visai nepapuola į šiukšlių rūšiavimo temą.

Sąsajos tarp sąvokų „virtuvės baldai“ ir „šiukšliadėžė“ iš tiesų yra neatsiejamos. Dar projektuojant būsimos virtuvės vaizdą derėtų pamąstyti, kokia šiukšliadėžė geriausiai tiks ir kur bus jos vieta. Taip apsisaugoma ir nuo nežinojimo, kur šiukšlėms skirtą indą įgrūsti, kai visi baldai jau sustatyti.

Kartais virtuvės baldai reprezentuoja įspūdingą kūrėjų išradingumą. Ne išimtis ir šiukšliadėžės. Jų rinkoje egzistuoja pačių įvairiausių, pavyzdžiui, „paslėptų“, o reikalui esant „išvažiuojančių“ bėgelių pagalba. Tai yra kiekvieno žmogaus pasirinkimas, tačiau gana populiari tendencija šiukšliadėžę laikyti tiesiog spintelėje po kriaukle. Žinoma, pats aukščiausias rezultatas pasiekiamas, kai virtuvės baldai projektuoti, kaip jau minėta, atsižvelgiant ir į būsimą vietą atliekoms. Tuomet kiekviena erdvė išnaudojama maksimaliai, o virtuvėje jaučiama daugiau tvirtos harmonijos.

Grįžtant prie konkrečios rūšiavimo temos galima patarti naudoti keletą talpų. Kaip suprantama, viena jų reikalinga atliekoms, kurių perdirbti nėra kaip – buitinėms. Na, o plastikas, popierius, stiklas paruošiami antram gyvenimui. Deja, tačiau yra ir šiokių tokių išimčių. Pavyzdžiui,  perdirbamas gali būti ne bet koks popierius. Į netinkamą kategoriją patenka riebaluotas ar šlapias popierius. Be to, įvairūs vienkartiniai rankšluosčiai irgi nėra pats geriausias variantas perdirbimui (dėl itin greito suirimo). Jei nežinia, kur dėti metalines atliekas (skardinės ir pan.), jos metamos ten, kur plastikas. Kalbant apie pastarąjį, rūšiavimui tinka tamprios pakuotės (nepasižyminčios traškesiu). Tarp stiklinių daiktų taip pat yra kelios išimtys – vaistų buteliukai ir porcelianas bei veidrodžiai ar keramikos duženos nėra rūšiavimo objektas.

Belieka tik pridurti, kad tokiu atveju, kai virtuvės baldai suprojektuoti paliekant patogią vietą šiukšlėms, virtuvės atmosfera tampa jaukesnė. Be to, pridedama ranka prie švaresnio pasaulio, demonstruojama protinga nuomonė ir bent iš dalies skatinamas ekologinis pasaulėvaizdis.

2003 – 2016 © UAB „Virtuvės Baldai“.
Visos teisės saugomos

Tel.: +370 684 70107
El. paštas: info@virtuvesbaldai.lt

Įmonės kodas: 302912181
PVM kodas: LT100007810211